Walc angielski to jeden z najpiękniejszych tańców towarzyskich. Należy do grupy tańców standardowych. Walc angielski jest odmianą walca, czerpiący inspirację europejskiego od walca wiedeńskiego i amerykańskiego bostona. Pod tą drugą nazwą funkcjonował przez wiele lat, zanim przyjęła się nazw walc angielski. Powstał w Anglii na początku dwudziestego wieku. Styl taneczny został ustalony w 1921 roku podczas konferencji angielskich nauczycieli tańca towarzyskiego.

Kurs walca angielskiego to doskonały sposób na naukę jednego z najpiękniejszych tańców towarzyskich. Jego dostojne i pełne gracji ruchy doceni każdy tańczący jak i podziwiający sunącą po parkiecie parę taneczną.

W ofercie naszej szkoły tańca we Wrocławiu, każda osoba może znaleźć kurs walca angielskiego dostosowany do jej aktualnego poziomu. Zatem początkujący będą mogli stopniowo coraz bardziej poznawać, czym wyróżnia się walc angielski. Kroki podstawowe, obroty, przeróżne choreografie — ze wszystkimi tymi elementami będzie można zapoznać się w trakcie 12 zajęć, które wchodzą w skład jednego bloku dostosowanego do poziomu. Nie ma ograniczeń wiekowych – nigdy nie jest za późno na to, aby odkryć, że taniec to wspaniały pomysł na życie i uprzyjemnienie czasu wolnego.

Zapraszamy do nas: Klub Tańca Malwiny Pietrzyk-Nowak, Wrocław 53-611 Strzegomska 3b/3c www: https://klubtanca.pl