Przeszczep włosów

Przeszczep włosów to operacja polegająca na przeniesieniu włosów i mieszków włosowych z części ciała zwanej miejscem dawczym do łysej lub łysiejącej części zwanej miejscem biorczym włosów. Odbywa się to za pomocą specjalistycznych narzędzi chirurgicznych używanych do przeszczepu włosów. Usunięte mieszki włosów z jednej części ciała umieszcza się w maleńkich otworach w skórze głowy w miejscach pozbawionych włosów. Przeszczep włosów polegający na ekstrakcji jednostek mieszków włosowych i wszczepianiu ich w inne miejsce nazywamy przeszczep włosów FUE.

 

Koszt przeszczepu włosów

Większość osób decydujących się na przeszczep włosów na wstępie zadaje pytanie o koszt transplantacji włosów. Odpowiedź na to pytanie zawsze jest taka sama, tzn. cena przeszczepu włosów jest różna w zależności od stanu włosów pacjenta.

Koszt przeszczepu włosów zależy od stanu łysienia i innych czynników, takich jak liczba wymaganych przeszczepów i preferowanej metody wykonania (najczęściej jest to przeszczep FUE). Dokładny koszt przeszczepu włosów można ustalić na podstawie wcześniejszej oceny stanu włosów i oczekiwań pacjenta, która pozwoli poznać ilość włosów potrzebnych do pokrycia łysiejących miejsc.

 

Implanty włosów czyli najlepszy zabieg przeszczepu włosów

Chirurgiczna odbudowa włosów lub zabiegi chirurgicznego przeszczepu włosów polegają zasadniczo na ekstrakcji włosów z obszaru odpornego na wypadanie włosów i umieszczeniu ich na łysiejącym obszarze biorcy. Tak więc włosy wszczepione w miejsca łysiejące w trakcie zabieg przeszczepu włosów metodą FUE można nazwać implantami włosów.

 

Konwencjonalne chirurgiczne zabiegi przeszczepiania włosów

Konwencjonalne chirurgiczne zabiegi przeszczepiania włosów w celu odbudowy włosów, które są nadal praktykowane, polegają na odcięciu paska składającego się z górnej warstwy skóry z tyłu i po bokach głowy. Ta metoda przeszczepu włosów nazywana jest metodą FUT. Ten rodzaj przeszczepu włosów jest wysoce inwazyjny, bolesny i pozostawia brzydkie blizny. Na świecie obserwuje się odchodzenie od tej metody przeszczepu, chociaż są sytuacje, w których tylko tę metodę można zastosować.

 

Przeszczep włosów FUE

Najnowsza i najefektywniejsza technika przeszczepiania włosów to FUE czyli Follicular Unit Extraction. Umożliwia ona pobieranie pojedynczych włosów bezpośrednio z obszaru dawczego, które następnie można wszczepiać w miejsce dawcze, co całkowicie zmieniło sposób wykonywania zabiegów przeszczepiania włosów i odmieniło transplantacje włosów na zawsze.

Lekarze trycholodzy zdali sobie sprawę, że technika przeszczepiania włosów poprzez pobieranie jednostek mieszków włosowych, to najlepsza metoda przeszczepu i wymaga jedynie udoskonalenia, zwłaszcza w kontekście zmniejszenia widocznych blizn po pobraniu mieszków oraz udoskonalenia zabiegu w kontekście ilości pobranych mieszków do przeszczepu. Oznaczało to konieczność przechodzenia na coraz lepsze procedury przeszczepiania włosów, wymagało to wiedzy chirurgicznej i postępu technologicznego.

Technika przeszczepu włosów FUE na nowo zdefiniowała chirurgiczne przeszczepy włosów. Ta procedura jest wykonywalna w ciągu zaledwie jednego dnia. Nie ma potrzeby hospitalizacji i skomplikowanej opieki pooperacyjnej. Implanty włosów gwarantują nie tylko wzrost, ale także pozostaną z pacjentem na długi czas.

 

Najważniejsze cechy techniki przeszczepu włosów FUE:

·        ten rodzaj przeszczepu włosów może umieścić od 3000 do 5000 włosów podczas jednego zabiegu

·        udoskonalone narzędzia chirurgiczne powodują minimalny uraz tkanki.

·        wysoce wydajne i precyzyjne narzędzia przyspieszają ekstrakcję

·        gojenie obszaru dawcy jest w tej procedurze przeszczepu włosów bardzo szybkie

·        ślady po ekstrakcji są prawie niewidoczne.

·        przeszczepione włosy zaczynają wyraźnie rosnąć po ok. 3 miesiącach.

·        przeszczepione cebulki włosów zachowują się tak samo, jak włosy z okolicy dawczej

·        przeszczepione włosy można regularnie przycinać po wyrośnięciu

·        nie ma wymogu stosowania żadnych leków w celu podtrzymania wzrostu włosów uzyskanych w wyniku techniki FUE przeszczepu włosów

·        wysoki wskaźnik przeżywalności implantów włosów

·        minimalne skutki uboczne przeszczepu włosów FUE

Aby w pełni zrozumieć, czym jest przeszczep włosów, należy udać się na konsultacje u lekarza trychologa będącego specjalistą przeszczepu FUE i przejść badania trychologiczne, przedstawić lekarzowi swoje oczekiwania od efektu przeszczepu, a następnie opierając się na opinii lekarza podjąć decyzję dotyczącą przeszczepu swoich włosów.

Jeśli mieszkasz w Polsce południowo-wschodniej to zachęcam do skorzystania z konsultacji i przeszczepu włosów w gabinecie Hair-Med w Mielcu. Lekarz trycholog z Hair-Med to doświadczony specjalista posiadający certyfikat ISHRS Membership czyli uwierzytelnienie kwalifikacji dotyczących przeszczepu włosów. Komplet informacji znajdą Państwo na https://hair-med.pl